Szakembereink

Fejes Brigitta

mentálhigiénés szakember, kommunikációs szakértő, a Mentálzóna vezetője

Mindenki életében lehetnek olyan időszakok, amikor úgy érzi, hogy segítségre van szüksége, mert a felmerülő problémákkal egyedül nehéz szembenéznie. Hiszem, hogy minden ember rendelkezik azzal az erővel, hogy önmagát és életét pozitív irányban megváltoztassa, egy külső szakember objektivitása és tapasztalata pedig segítheti a nehézségekre való könnyebb rálátást, feldolgozást. Személyközpontú szemlélettel dolgozom, ahol a beszélgetések középpontjában a hozzám fordulók személyisége, érzései és gondolatai állnak. Fontos számomra, hogy az ülések során biztonságos légkört, teljes mértékű elfogadást és empátiát biztosítsak.

Amiben segíteni tudok:

  • Önismereti kérdések, önértékelési problémák
  • Párkapcsolati nehézségek
  • Nehéz döntési helyzetek
  • Stresszkezelés
  • Szorongás, pániktünetek
  • Relaxáció, autogén tréning
  • Kommunikációs problémák
  • Pályaválasztással, pályamódosítással kapcsolatos kérdések
  • Tanulási nehézségek, vizsgadrukk

Dr. Brányi Olga

pszichiáter, gyermekpszichiáter, családterapeuta és pszichodráma-vezető

Több mint 30 éve dolgozom pszichiáterként. Pályámat pszichoterápiás kórházi osztályon kezdtem. Hosszú ideig dolgoztam nevelési tanácsadóban, ekkor szereztem meg gyermekpszichiátriai szakvizsgámat. Jelenleg főként a magánellátásban praktizálok. Érdekel az ember és viselkedésének többféle megközelítése az egyén, a család és a csoport szintjén, valamint a felnőtt-gyerek kapcsolat viszonylatában. Kezdetektől dolgozom családokkal. Fontos számomra, hogy az egyes emberek hogyan élik meg az élményeiket, miket tapasztalnak, és mindezek hogyan jelennek meg a másokkal való interakcióikban. Nyolc éve kezdtem megismerkedni a pszichodráma módszerével, hogy bővítsem ismereteimet és mélyítsem a módszertani eszköztáramat. A pszichodrámában a módszer színessége, aktivitása, játékossága és a gyors szempontváltások lehetősége fogott meg.

Landgraf Brigitta

pszichológus, mentálhigiénés szakember, autogéntréning-vezető, pár- és családterapeuta jelölt

Előfordulhatnak olyan időszakok, amikor úgy érzi, válságba jutott az élete, gödörben érzi magát, ahonnan nem tud kimászni. Első lépésként családtagjaitól, barátaitól, ismerőseitől kér segítséget, de mikor a jól bevált problémamegoldó módszerek nem működnek, a nyomasztó érzés egyre csak nő és nő, ami megbéníthatja a mindennapi tevékenységét. Ha ilyen helyzetbe került, keressen meg, és együtt nemcsak a probléma okait derítjük fel, de a megoldást is megtalálhatjuk. Ezáltal a pillanatnyi gondok megoldódása mellett a problémamegoldási lehetőségek tárháza is bővül.

Az egyéni találkozások során a szupportív, támogató, személyiségközpontú terápiát tartom hatékonynak, amit ha kell, autogén tréninggel egészítek ki. Az autogén tréning, mint relaxációs módszer, nem csupán az elakadásban, a szorongásban, egy adott dologtól, szituációtól való félelemben, de az egészséges mentális állapotban lévő egyének számára is hasznos.

A család harmonikus működése mint elsődleges szocializációs tér, rendkívül fontos az életében. Ahogy az egyén, úgy a család életében, fejlődésében is előfordulhatnak olyan elakadások, amit az eddig jól bevált módszerekkel már nem tud megoldani. Ha a helyzet tartós marad, a család diszfunkcionálissá válhat, és ekkor külső segítségre lehet szüksége.

Varju Katalin

klinikai szakpszichológus, relaxációs- és szimbólumterapeuta, pszichodramatista

Hogy miért is foglalkozom emberek gyógyításával? Úgy vélem mindenkinek van valamilyen adottsága, „csak” az a dolgunk, hogy ezt megtaláljuk. Nekem szerencsém volt, mikor harmadéves koromban klinikai gyakorlatomat nagy elme osztályon töltöttem, mert rájöttem, hogy nekem is van egy képességem. Képességem arra, hogy kapcsolatot teremtsek olyan emberekkel is, akik másokkal csak nagyon nehezen, vagy nem tudnak kommunikálni. Mindig is érdekeltek az emberek, a problémáik, gondolkodásuk.

Olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy ennyi év után, még mindig kíváncsi vagyok az emberekre és a problémáikra. Még mindig örömmel tölt el, ha sikerül valakin segítenem, ha kicsit könnyebben érzi magát. Bármelyikünk kerülhet olyan helyzetbe, amit egyedül már nem képes hatékonyan kezelni, és ilyenkor mindannyiunknak jól jön a segítség.

Jelentkezés
Jelentkezés tárgya: Név: E-mail cím: Telefonszám: Üzenet:

Ha úgy érzi, hogy támogatásra van szüksége az életében, lépjen velünk kapcsolatba bizalommal. Várjuk jelentkezését elérhetőségeinken, és segítünk abban, hogy megtalálja az útját a mentális jóllét felé. Hisszük, hogy mindenki képes megbirkózni a nehézségekkel – mi itt vagyunk, hogy segítsünk.

Telefonszám: +36 30 / 647 4769  •  E-mail: hello@mentalzona.hu